Hatay İzolasyon Firmaları

İzolasyon Firmaları Hatay

Hatay Antakya İzolasyon Yalıtım Karbon Fiber Güçlendirme

Saha Deneyleri ile uzman ve tecrübeli kadromuzla Hatayın her noktasına mühendislik. müşavirlik ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

İzolasyon çoğunlukla bir ortamdan dışarıya enerji kaçışını engellemek için kullanılır.

İzolasyon yapılması için gerekli olan izolasyon malzemeleridir. İzolasyon malzemeleri bize dış ortamdan ve dış ortamın etkilerinden korumayı sağlayan malzemelerdir. İzolasyon malzemeleri yalıtkan olarak adlandırlır. örneğin; elektriği ileten bakır vb. malzemelere elektriksel olarak iletken malzeme, elektriği iletmeyen porselen gibi malzemelere elektriksel olarak yalıtkan malzeme denir.

Hatay Isı izolasyonu

Isı izolasyonu daha çok enerji kaybını engellemeye yönelik olarak yapılan izolasyondur. Enerji kaybı önlendiği takdirde verim artar ve tasarruf sağlanır. Isı izolasyonu aynı zamanda neredeyse her ısısal ürünün olduğu yerlerde kullanılmaktadır. örneğin; evlerimizde yazları iç ortamı serin tutmak ,kışları ise sıcak tutmak için duvarlarımızda ısı geçişini engelleyen ( termik olarak yalıtkan ) malzemeler kullanılır.Bu sayede yazları odada klimayı çalıştırdığınızda duvardan ısı geçişi engellendiği için klimanız daha kısa sürede odayı soğutur ve bu sayede tasarruf yapmış olursunuz.

Hatay İzolasyon çeşitleri

İzolasyon, bina yüzeylerine zarar veren etkenlerin tecrit edilmesine yönelik yapılan yapısal uygulamaların tümünü kapsar. Yalıtım amacıyla binaların dış yüzeylerinde, çatılarında ya da zemin katlarında ve döşemelerinde izolasyon çalışması yapılabilir. İzolasyon ya da yalıtım çeşitleri uygulamanın amacına göre kategorilendirilir.
 
Binaya zarar veren ve bina sakinlerinin yaşam kalitesini düşüren belli başlı olumsuz etkenler şunlardır: su, nem, ses, sıcak, soğuk, rüzgâr, yangın. Bu dış etkenlerin bina yüzeyine ulaşmadan engellenmesi tecrit işlemidir. Hatay ilinde tecrit edilmesi gereken şey ne ise ona yönelik yalıtım malzemeleri kullanılması gerekir. İzolasyon çeşitleri de binaya ulaşması engellenen olumsuz etkenin türüne göre şu şekilde gruplandırılır:
 
  •     Su izolasyonu
  •     Isı izolasyonu
  •     Ses izolasyonu
  •     Yangın izolasyonu
  •     Tesisat izolasyonu

Hatayda İzolasyon Neden Yapılmalı?

Hatayda Sorunsuz bir bina inşaatı, ileride orada yaşayacak olan kişilerin hayat kalitesini büyük ölçüde arttırmaktadır. Bu bakımdan izolasyon işlemleri doğru malzeme ve teknikle yapılmalıdır. özellikle su kaçağı söz konusu olduğunda borulardan sızan sular kötü kokulara ve görüntülere yol açmaktadır. Ayrıca bu, duvarlarda nem yani rutubet oluşmasına neden olmaktadır. Rutubet bulunan bir ortamda uzun süre kalmak ise nefes yolu ile ilgili hastalıkların oluşmasına ortam hazırlamaktadır. Rutubetin romatizmal hastalıkların da tetikleyicisi olduğu bilinmektedir. Hem tesisat nedeniyle komşularla sorun yaşamamak hem de sağlıklı yaşamak açısından iyi izole edilmiş binalarda yaşamak bu nedenle önemlidir.
  • Hatay  Dilatasyon İzolasyonu
  • Hatay Epoxy Enjeksiyon
  • Hatay  Zemin Güçlendirme
  • Hatay  Poliüretan Enjeksiyon

Hatay çatı Yalıtımı

Bir çok dış etkiye uğrayan alanlar olan çatılar için uygulanan özel koruma çatı Yalıtımıdır.  özellikle mevsimsel etkiler olan, yazın sıcaktan, kışın yağıştan ve soğuktan binaları çatı yalıtımı sayesinde koruyabilirsiniz. çatı yalıtımı sayesinde binaların içindeki ısıyı da koruyarak tasarruf etmiş olursunuz.

Hatayda çatı Yalıtım Faydaları Nelerdir?

çatı yalıtımları sadece dışarıdan gelen fiziksel etkenlerden korumanın yanı sıra bina içerisindeki ısının da tasarruf sağlaması için içerde tutmaktadır.  Kış mevsimin de yaşanan soğuk hava şartları ısı kaybına neden olur. Daha fazla enerji tüketimi olacağından ısınmak için daha fazla maliyet harcanır. çatı yalıtımı yapıldığından uzun vadede bütçe kazancı olur. Ayrıca çatı yalıtımı yapılan mekânda terleme veya küflenme olmaz. çatı yalıtımı sağlığa yararlı bir ortam sağlar. Hatayda çatı ısı yalıtımı fiyatları da yapılan işlemlere göre farklılık gösterir. Enerji kayıplarına bir cözüm olan çatı yalıtımları, özellikle yüksek ısı gereken fabrika, atölye gibi alanlarda özellikle tercih edilir.
Sayfamızı Paylaşın
kısmına